Doświadczeni programiści Scali zarobią nawet 31,5 tys. złotych. Wzrost ofert pracy o 18 proc. dla specjalistów w tym obszarze
Technologia Scala cieszy się coraz większą popularnością. W 2021 roku inżynierowie w tym obszarze mogli zarobić nawet 22 tys. złotych netto (+VAT) miesięcznie, a obecnie to już nawet 31,5 tys. złotych przy umowie B2B. Z kolei przy umowie o pracę doświadczeni specjaliści mogą liczyć na pensję w granicach od 18 do 15 tys. złotych brutto miesięcznie.
2022-11-03, 09:58

Junior Scali zarobi nawet 11,5 tys. złotych miesięcznie

Jak wynika z kalkulatora wynagrodzeń firmy No Fluff Jobs juniorzy, którzy specjalizują się w Scali, mogą zarobić od 4 do 8 tys. złotych brutto miesięcznie przy umowie o pracę. Natomiast w przypadku kontraktu ich pensja może wynosić od 7 do 11,5 tys. złotych brutto miesięcznie. Dane pochodzą z ostatnich 12 miesięcy.


W Evolution zatrudniamy wielu specjalistów posługujących się Scalą. Widzimy ogromny potencjał w tym obszarze, dlatego nie dziwią nas statystyki i chętnie angażujemy się w polską społeczność Scali oraz uczestniczymy w wielu wydarzeniach z nią związanych. Największe firmy technologiczne z całego świata korzystają z tej technologii. Pamiętajmy, że zapotrzebowanie na zaawansowane rozwiązania IT cały czas będzie rosło, dlatego powinniśmy szukać rozwiązań, które są elastyczne i dają nam cały wachlarz możliwości, a Scala niewątpliwie jest właśnie takim rozwiązaniemkomentuje Jacek Mrzygłód z Evolution.

Seniorzy mogą liczyć na pensje nawet na poziomie 31,5 tys. złotych miesięcznie

Seniorzy posługujący się technologią Scali mogą zarobić od 24 do 31,5 tys. złotych netto (+VAT) miesięcznie przy kontrakcie, a przy umowie o pracę od 18 do 15 tys. złotych brutto miesięcznie. Osoby na stanowiskach typu mid natomiast mogą liczyć na wynagrodzenie od 20 do 30 tys. złotych netto (+VAT) miesięcznie przy kontrakcie, a w przypadku UoP od 15 do 22 tys. złotych brutto miesięcznie.

Coraz więcej ogłoszeń o pracę w obszarze Scali

No Fluff Jobs porównał również ilość ogłoszeń, w których w wymaganiach technicznych pojawiła się znajomość technologii Scala. Jak się okazuje, porównując okres od 1 stycznia do 10 października 2021 roku z analogicznym w 2022 roku, mamy wzrost o 18 proc.. Dane te potwierdzają, że Scala z każdym rokiem staje się coraz bardziej popularna.

Rozwój technologii Scala nad Wisłą

Firma Evolution, widzi potencjał związany z technologią Scali i właśnie dlatego po raz kolejny organizuje konferencję poświęconą tematyce tego języka. Pojawią się na niej eksperci w tym obszarze tacy jak: Adam Rozenek (Scala Backend Developer w Iterators), Marcin Kustra (Backend Developer w Evolution Engineering), Mateusz Kubuszok (Senior Software Engineer w SwissBorg), czy Oleg Nizhnikov (Backend Developer w Evolution Engineering). Wydarzenie będzie okazją do posłuchania merytorycznych wykładów oraz wymiany doświadczenia z ekspertami związanymi z technologią Scali. Kolejna edycja The Art of Scala odbędzie się 16 listopada w Magic Mind Museum. Osoby zainteresowane wydarzeniem mogą zarejestrować się TUTAJ.

KONTAKT / AUTOR
Marta Wujek
Rocket Science
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.