Scala – elastyczny język, na którym można w 100 proc. oprzeć karierę w obszarze programowania. Druga edycja The Art of Scala
Scala to język programowania wysokopoziomowego, z którego korzystają największe firmy na świecie. Jego atrakcyjność polega na tym, że jest on elastyczny. Można go wykorzystywać w wielu obszarach i bardzo dobrze współgra z kodami Javy, co daje dostęp do wielu istniejących bibliotek. W 2021 roku specjaliści z tego obszaru zarabiali nawet 22 tys. złotych netto (+VAT) miesięcznie. Evolution zaprasza na drugą edycję konferencji The Art of Scala poświęconą temu językowi.
2022-10-13, 09:25

Scala elastycznym i niezawodnym językiem

Według Jurisa Krikisa, Scala/JavaScript Department Lead w Evolution Scala pozwala na pisanie kodów, które mają mniej wad niż w przypadku innych języków. Wynika to z tego, że Scala jest bardzo dobrze zaprojektowana i obsługuje wszystkie funkcjonalności poprawnie. Dodatkowo można ją wykorzystywać w wielu obszarach i bardzo dobrze współgra z kodami Javy, co daje dostęp do wielu istniejących bibliotek tego języka. Poza tym Scala ma również wiele własnych bibliotek, które są bardzo dobrze przystosowane do pisania rozproszonego oprogramowania o wysokiej skalowalności i dobrej niezawodności.

Jak wynika z danych No Fluff Jobs, w 2021 roku specjaliści znający język Scala, mogli zarobić nawet 22 tys. złotych miesięcznie. Mediana górnych widełek w tym obszarze wyniosła wtedy 22 tys. zł netto (+VAT) w przypadku kontraktu B2B oraz 18 tys. zł brutto dla umowy o pracę.

To już druga edycja konferencji Art of Scala

Firma Evolution Engineering, widząc potencjał i zainteresowanie wokół Scali, postanowiła zorganizować wraz ze społecznością ScalaWaw kolejną już konferencję poświęconą tematyce tego języka. Pierwsza edycja The Art of Scala odbyła się 11 maja tego roku i spotkała się ze sporym zainteresowaniem. Obecna edycja jest odpowiedzią na zapotrzebowanie inżynierów Scali na taki event, podczas którego w przyjaznej i swobodnej atmosferze będą mogli posłuchać merytorycznych wykładów oraz wymieniać się doświadczeniami z innymi ekspertami. 

Cieszymy się, że możemy współpracować z tak aktywną społecznością, jaką jest ScalaWAW i że poprzednia edycja konferencji odbiła się takim pozytywnym echem wśród inżynierów Scali. Mamy w firmie silny zespół ponad stu doświadczonych inżynierów Scala i staramy się wspierać lokalne społeczności Scali w różnych krajach w Europie. W Evolution używamy funkcjonalnej Scali w backendzie naszych gier, stosując nowoczesny stos technologiczny, m.in. Tagless Final, Cats and Cats Effect, Akka Cluster (do skalowania poziomego) lub Akka Persistence (do Event Sourcing). komentuje Juris Krikis, Scala/JavaScript Department Lead, Evolution.

Jak podkreśla Tomasz Kogut, współorganizator społeczności ScalaWAW Meetup Warszawska społeczność Scali jest jedną z najbardziej aktywnych w Europie. Inicjatywa ScalaWAW Meetup od lat stara się spożytkować tę energię poprzez organizowanie spotkań, na które zapraszamy najlepszych prelegentów. Niewątpliwy sukces pierwszej edycji „The Art of Scala”, organizowanej we współpracy z Evolution Engineering, zdecydował o przygotowaniu kolejnego spotkania z tego cyklu. Jesteśmy przekonani, że będzie to znakomita okazja, do wymiany doświadczeń w gronie pasjonatów Scali, których z roku na rok przybywa.

The Art of Scala 

Data: 16 listopada

Miejsce: Magic Mind Museum (Centrum Praskie Koneser, Warszawa)

Godz.: 09.00 – 17.00

Osoby zainteresowane wydarzeniem mogą zarejestreować się TUTAJ. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, organizatorzy zastrzegają sobie prawo do  weryfikacji zgłoszeń. Zamiast opłat za bilety uczestnicy będą poproszeni o datki na Polską Akcję Humanitarną „SOS dla Ukrainy”.

Kontakt:

Jacek Mrzygłód Employer Branding and Communications Lead Evolution Poland

tel. +48 785 407 134

jmrzyglod@evolution.com 

 www.evolution.com

Karolina Krzeska CEO Rocket Science Communications

tel. +48 785 857 662 

karolina.krzeska@rocketscience.com.pl

www.rocketscience.com.pl 

KONTAKT / AUTOR
Marta Wujek
Rocket Science
ZAŁĄCZNIKI
art-of-scala.png
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.