Prawie co dziesiąte ogłoszenie o pracę w branży IT dotyczy obszaru QA. Już 30 proc. Polaków myśli o tej specjalizacji
Według raportu międzynarodowej firmy Evolution już ¼ Polaków myśli o zmianie branży na IT. Natomiast 30 proc. ankietowanych bierze pod uwagę obszar Testingu (QA), co ciekawe czystym programowaniem zainteresowanych jest 19 proc. ankietowanych. Jak wynika z danych No Fluff Jobs, 9 proc. ogłoszeń publikowanych w tym serwisie, dotyczy obszaru Testingu, natomiast 1,5 proc. ofert skierowanych jest do juniorów QA.
2022-09-27, 10:27

Jak wynika z danych No Fluff Jobs, w okresie od stycznia do września 2022 roku 9 proc. opublikowanych w tym serwisie ogłoszeń dotyczyło kategorii Testing. Jednocześnie 16 proc. ze wszystkich ofert skierowanych było do juniorów różnych kategorii, a już 1,5 proc. do juniorów QA.

Obszar Testingu jest coraz częściej wybierany przez osoby bez doświadczenia w IT, a które chciałyby wejść w tę branżę. Jest to spowodowane nie tylko nieco niższym progiem edukacyjnym wejścia w ten obszar, ale również faktem, że specjalizacja QA łączy w sobie wiele kompetencji, które mogą być dobrym fundamentem w zdobywaniu doświadczenia w innych kategoriach. Widząc zainteresowanie tym obszarem, ale również nasze potrzeby, wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom i organizujemy całkowicie darmowy bootcamp online, po którym najlepsi uczestnicy znajdą u nas zatrudnienie na stanowiskach QA. Wszystkich zainteresowanych udziałem w  Quality Assurance Automation Bootcamp zapraszamy do zapisów, które będą trwały do 3 października –  komentuje Konrad Bromiński, Senior HR Manager z Evolution.

Junior QA zarobi od 6 do 9 tys. złotych netto + VAT

Mediany górnych i dolnych widełek wynagrodzeń QA w przypadku umów B2B (kontrakt) wyglądają następująco: poziom junior od 6 do 9 tys. złotych netto + VAT, mid od 12 do 18 tys. złotych netto + VAT i senior od 17 do 23,5 tys. złotych netto + VAT. Natomiast w przypadku umów o pracę: junior od 5 do 8 tys. złotych brutto, mid od 10 do 14,5 tys. złotych brutto i senior od 14 do 19 tys. złotych brutto

Ważne są zdolności komunikacyjne i znajomość języków programowania

Jedne z najczęściej wymienianych kompetencji, jakich oczekują pracodawcy od kandydatów to znajomość języka angielskiego, zdolności komunikacyjne, umiejętność pracy zespołowej i rozwiązywania problemów. Jeśli chodzi o języki, w ofertach najczęściej pojawiają się sql, java, python, javascript oraz znajomość oprogramowania Jira.

Quality Assurance Automation Bootcamp

Quality Assurance Automation Bootcamp jest dla ambitnych osób, które chcą nauczyć się podstaw testowania, automatyzacji testów oraz najlepszych narzędzi i frameworków, które dadzą im solidne podstawy do rozpoczęcia kariery w Quality Assurance Automation.  Uczestnicy mogą liczyć na wiele angażujących wykładów na żywo i ciekawych zadań domowych. Wszyscy otrzymają też wsparcie od doświadczonych inżynierów QA, którzy pokażą im odpowiednie kierunki rozwoju i będą ich wspierać w tej podróży.

Po zakończeniu kursu każdy uczestnik otrzyma dyplom ukończenia bootcampu, a  uczestnicy, którzy wykażą się najlepszymi wynikami w trakcie nauki, otrzymają propozycję dołączenia do zespołu Evolution jako specjaliści Quality Assurance.

Nauka w ramach bootcampu będzie trwała od 24 października do 16 grudnia

Osoby zainteresowane udziałem w Quality Assurance Automation Bootcamp zapraszamy na stronę wydarzenia.

Kontakt:

Jacek Mrzygłód Employer Branding and Communications Lead Evolution Poland

tel. +48 785 407 134

jmrzyglod@evolution.com 

 www.evolution.com

Karolina Krzeska CEO Rocket Science Communications

tel. +48 785 857 662 

karolina.krzeska@rocketscience.com.pl

www.rocketscience.com.pl 

KONTAKT / AUTOR
Marta Wujek
Rocket Science
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.